بهترین وکیلدعاوی ملکی
موضوعات داغ

بهترین وکیل الزام به تنظیم سند رسمی در تهران

وکیل متخصص در اخذ سند رسمی آپارتمان، ملک و زمین

بهترین وکیل الزام به تنظیم سند رسمی مالکیت در تهران کیست؟

بهترین وکیل الزام به تنظیم سند رسمی در تهران به شما در گرفتن سند ملک، آپارتمان و زمین یاری می رساند. چنانچه شما نیز آپارتمانی خریداری نموده اید و فروشنده یا سازنده به هر دلیل از انتقال سند مالکیت به شما استنکاف می نماید چاره ای جز طرح دعوا باقی نمی ماند. اینجاست که داشن حقوقی و تجربه وکیل متخصص ملکی می تواند نقش بسزایی در گرفتن سند ایفا نماید. بهتر است بدانید عملا بدون اعطای وکالت به بهترین وکیل ملکی در تهران شانسی در پیروزی و اخذ سند مالکیت نخواهید داشت. چرا که طرح دعاوی ملکی نیازمند به دانش حقوقی و همچنین اشراف به مواد قانونی املاک و مستغلات دارد.

 

جهت مشاوره حقوقی در واتس اپ می توانید با شماره صابر عرب وکیل پایه یک دادگستری تماس بگیرید.

شماره وکیل  09125370071

 

طبق آمار رسمی قوه قضاییه دعاوی الزام به تنظیم سند رسمی آپارتمان بیشترین پرونده های ملکی محاکم را در بر می گیرد. املاک بدون سند که قولنامه ای محسوب می شوند نیز قیمتی بسیار پایین تر از املاک سند دار دارند. البته لازم به ذکر است گرفتن سند برای املاک نو سازی که هنوز سند مالکیت برای کل ملک صادر نشده است بسیار مشکل تر از پرونده های دیگر است. وکیل متخصص ملکی همچنین می تواند به شما در پرونده های گرفتن پایان کار از شهرداری، اخذ صورتمجلس تفکیکی، سند مالکیت جدید و المثنی، اخذ پایان کار، بازداشت سند مالکیت، رفع بازداشت سند مالکیت، ابطال سند رسمی مالکیت، کمیسیون ماده صد شهرداری یاری رساند. توصیه می شود قبل از هر عمل حقوقی، با بهترین وکیل در تهران مشاوره حقوقی آنلاین و یا تلفنی انجام دهید.

سایت وکیل معروف
سایت وکیل معروف

جهت مشاوره حقوقی در واتس اپ می توانید با شماره صابر عرب وکیل پایه یک دادگستری تماس بگیرید.

شماره وکیل  09125370071

 

معیارهای انتخاب بهترین وکیل الزام به تنظیم سند رسمی:

نام وکیل:  وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در تهران ، بهترین وکیل در ایران، بهترین وکیل ملکی تهران، بهترین وکیل گرفتن سند در تهران، وکیل الزام به تنظیم سند رسمی در تهران.
دسته حقوقی:  دعاوی حقوقی، دعاوی ملکی.
خدمات ویژه حقوقی:  تنظیم دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی، دفاع از دعوای الزام به تنظیم سند رسمی، مشاوره حقوقی اینترنتی، تنظیم لایحه دفاعیه در خصوص گرفتن سند مالکیت، اعلام وکالت در اخذ سند تک برگی، مشاوره حقوقی تخصصی.
تخصص های وکیل:  فن بیان قوی، استدلال و استنتاج مواد قانونی قانون املاک و مستغلات، تبحر در لایحه نویسی، تجربه و سابقه در دعاوی گرفتن سند ملک، معروف بودن وکیل.
درصد برد وکیل:  با وجود اسناد و دلایل کافی، 85 درصد با برد همراه بوده است.
دستمزد وکیل:  معمولا درصدی از خواسته است و به صورت توافقی تعیین می شود.

 

جهت مشاوره حقوقی در واتس اپ می توانید با شماره صابر عرب وکیل پایه یک دادگستری تماس بگیرید.

شماره وکیل  09125370071

 

1_ صابر عرب وکیل متخصص املاک و مستغلات:

صابر عرب وکیل پای یک دادگستری، عضو کانون وکلای مرکز و از مشهورترین وکلای تهران میباشد. عرب فارق التحصیل ارشد دانشکده علوم قضایی و از رتبه های برتر آزمون وکالت و آزمون استخدامی قضات میباشد. وی با داشتن پانزده سال سابقه وکالت حرفه ای در زمینه های مختلف از جمله دعاوی متعدد الزام به تنظیم سند رسمی ملک، آپارتمان و زمین در کارنامه خود، یکی از بهترین وکیل ملکی در تهران به حساب می آید. ایشان وکیل شرکت های معروف ساختمانی بوده و وکالت سازنده های معروف و به نام برج های تهران در مناطق مختلف تهران به خصوص منطقه یک شهرداری تهران را بر عهده داشت است. عرب توانسته است در پرونده های متعدد اختلافات مشارکت در ساختمان آپارتمان در محاکم دادگستری پیروز شود. بی شک وی یکی از بهترین وکیل دعاوی مشارکت در ساخت در تهران می باشد.

از نمونه پرونده های ملکی عرب میتوان به موضوعاتی مانند دعوای سرقفلی ملک تجاری، دعاوی تخلیه اماکن مسکونی، تخلیه اماکن تجاری، پرونده تصرف عدوانی و خلع ید، پرونده کمیسیون ماده 100 شهرداری ها، دعاوی سرقفلی، مشارکت در ساخت و تنظیم انواع قراردادهای املاک و زمین نام برد.

شماره تماس صابر عرب: 09125370071

آدرس دفترشماره 1: میرداماد، روبروی ازمایشگاه مسعود، پلاک 349

آدرس دفتر شماره 2: بلوار مرزداران، خیابان نسیبه، نبش گلستان 6.پلاک 2

توجه داشته باشید حضور در دفتر فقط با هماهنگی و تعیین وقت قبلی میسر است

 

best lawyer in tehran

نمونه دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی چگونه تنظیم می شود؟

باید بدانید در طرح دعاوی حقوقی به خصوص دعاوی ملکی که از تخصصی ترین دعاوی محاکم قمداد می شود، تنظیم دادخواست قانونی و اصولی سنگ بنای پیروزی در پرونده است.  تنظیم دادخواست حقوقی در راستای گرفتن سند مالکیت نیازمند اشراف کامل به قوانین و مقررات ملکی و قانون املاک و مستغلات دارد. در دادخواست موارد متعددی از جمله تعداد خواهان ها و خواندگان و نیز خواسته و استناد به مواد قانونی باید از سوی خواهان پرونده رعایت شود. چنانچه اصول دادخواست نویسی رعایت نشود به احتمال زیاد دعوای مطروحه از سوی شما از طرف دادگاه حقوقی، رد خواهد شد.

در بسیاری موارد یک اشتباه کوچک در تنظیم دادخواست حقوقی منجر به اتلاف وقت و هزینه خواهان می شود. از آن جا که طرح دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی در خصوص هر پرونده متفاوت می باشد لذا یک قاعده در تنظیم آن وجود ندارد. توصیه می شود جهت احقاق حق خود در راستای صدور سند مالکیت، از خدمات وکلای متخصص ملکی در این حوزه بهره ببرید.

MELKI

جهت مشاوره حقوقی در واتس اپ می توانید با شماره صابر عرب وکیل پایه یک دادگستری تماس بگیرید.

شماره وکیل  09125370071

 

دعوای الزام به تنظیم سند رسمی مالی است یا غیر مالی؟

بهتر است بدانید دعاوی حقوقی به دو دسته کلی دعاوی مالی و غیر مالی تقسیم بندی می شود. منظور از دعاوی مالی دعاوی است که منظور خواهان از طرح دعوا رسیدن به مالی است که قیمت داشته باشد. سایر دعاوی که مشمول این تعریف نباشند در زمره ی دعاوی غیرمالی قرار می گیرند. اهمیت این تقسیم بندی در رابطه با میزان پرداخت هزینه دادرسی از سوی خواهان می باشد. هزینه دادرسی در دعاوی غیر مالی، معمولا بسیار کمتر از دعاوی مالی می باشد. به عنوان مثال دعوای اثبات مالکیت و یا مطالبه اجرت المثل ایام تصرف ملک جزء دعوایی مالی است اما دعوای تخلیه ملک استیجاری جز دعاوی غیرمالی محسوب می شود. باید بدانید دعوای الزام به تنظیم سند رسمی بیع نیز جز دعاوی مالی به حساب می آید.

در این دعوا خواهان می بایست بر اساس ارزش منطقه ای ملک، آپارتمان و یا زمین هزینه دادرسی را پرداخت نماید. معمولا قیمت منطقه ای ملک بسیار پایین تر از مبلغ روز آن ملک می باشد. لازم به ذکر است قیمت منطقه ای هر ملک بر اساس منطقه، متراژ، تعداد طبقه و واحد، امکانات ساختمان متغییر است.

best lawyer

جهت مشاوره حقوقی در واتس اپ می توانید با شماره صابر عرب وکیل پایه یک دادگستری تماس بگیرید.

شماره وکیل  09125370071

 

هزینه دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی چگونه محاسبه می شود؟

هزینه دادخواست دعوای اخذ سند مالکیت بیع شامل هزینه دادرسی است که بر اساس ارزش منطقه ای ملک محاسبه می شود.( قیمت منطقه ای در بالا توضیح داده شد) از آن جا که میزان ارزش املاک به خصوص در تهران بسیار بالا است، مسلما هزینه دادرسی این دعوا نیز میلیون ها تومان می باشد. البته باید بدانید با انتخاب وکیل خوب و با تجربه ملکی به مقدار زیادی از هزینه های دادرسی شما کسر خواهد شد. در واقع وکیل متخصص ملکی با اطلاع از قوانین جاری ملکی و رویه محاکم، سریع ترین و کوتاه ترین راه را برای گرفتن سند رسمی انتخاب می نماید.

 

حق الوکاله وکیل متخصص در اخذ سند رسمی مالکیت:

امروزه املاک و مستغلات جزء سرمایه اشخاص به حساب می آیند و حداقل ملیاردها تومان ارزش دارند. مسلما طرح دعوا و دفاع از این دسته دعاوی از سوی وکیل، نیازمند دانش و تجربه بالا، صرف وقت زیاد و مطالعه دقیق پرونده از سوی وکیل، تنظیم لایحه دفاعیه و دفاع قدرت مند در جلسه رسیدگی دادگاه است. با این توضیحات بهترین وکلای ملکی جهت اخذ سند ملک، حق الوکاله بالاتری نسبت به سایر دعاوی مطالبه از موکلین مطالبه می نمایند. البته باید بدانید در صورت موفقیت وکیل در پرونده و صدور سند مالکیت به نام موکل، قیمت ملک به صورت فزاینده ای افزایش می یابد. معمولا وکلا درصدی از قیمت آپارتمان، ملک و یا زمین را حسب مورد به عنوان حق الوکاله معیین می نمایند.

best lawyer

جهت مشاوره حقوقی در واتس اپ می توانید با شماره صابر عرب وکیل پایه یک دادگستری تماس بگیرید.

شماره وکیل  09125370071

 

گرفتن سند مالکیت برای املاک قولنامه ای به چه نحو است؟

بسیاری از اشخاص خانه ، آپارتمان و یا زمین را به صورت قولنامه ای خریداری می نمایند. اولا ابتدا باید گفت که بین قولنامه و مبایعه نامه تفاوت حقوقی وجود دارد و انتقال مالکیت در بیع و مبایعه نامه است و در قولنامه انتقال مالکیت رخ نمی دهد. ثانیا املاک قولنامه ای به دو دسته کلی تقسیم می شوند. املاکی که سند مالکیت دارند اما فروشنده از انتقال سند مالکیت به خریدار خودداری می نماید. دسته دوم املاکی که در صدور سند مالکیت دارای مشکل هستند. مسلما اخذ سند ملکی در املاکی که سابقه صدور سند دارند بسیار راحت تر از دسته دوم می باشد.

 

گواهی عدم حضور فروشنده به چه معنا است؟

معمولا طرفین در مبایعه نامه، تاریخی را جهت حضور در دفترخانه و انتقال سند رسمی مالکیت به خریدار در ازای پرداخت مابقی ثمن ملک، تعیین می نمایند. از مشکلات رایج خریداران این که فروشنده به علل متعدد از جمله افزایش قیمت ملک، از حضور در دفترخانه و انتقال سند به نام خریدار استنکاف می نماید. در این مورد باید خریدار از سردفتر، صدور گواهی عدم حضور فروشنده را مطالبه نماید. این مدرکی یکی از اسناد مهم جهت طرح دعوای اخذ سند مالکیت می باشد. چنانچه سر دفتر از صدور این گواهی استنکاف نمود و یا اینکه هیچ تاریخی جهت انتقال سند مشخص نگردیده است با وکلای مجموعه وکیل معروف تماس حاصل نمایید.

جهت مشاوره حقوقی در واتس اپ می توانید با شماره صابر عرب وکیل پایه یک دادگستری تماس بگیرید.

شماره وکیل  09125370071

 

چه موانعی ممکن است در اخذ سند رسمی ملک وجود داشته باشد؟

ممکن است فروشنده ملک شما را به شخص ثالثی طبق سند رسمی مجددا واگذار نماید. در این صورت ما با قواعد حقوقی اسناد متعارض رو به رو می شویم. و می بایست جهت الزام فروشنده به انتقال سند، ابتدائا سند مالکیتی ثالث توسط دادگاه صالحه ابطال شود. بهتر است مقاله بهترین وکیل ابطال سند رسمی را مطالعه نمایید. از آن جا که ابطال سند رسمی بسیار سخت و دشوار است و نیازمند دلیل قوی از سوی خواهان می باشد توصیه می شود حتما از خدمات وکیل متخصص در این موضوع استفاده نمایید.

از دیگر موانع انتقال سند مالکیت، عدم صدور پایان کار از سوی شهرداری است که این امر لازمه رفع مانع در شهرداری مربوطه می باشد. در بسیاری موارد رفع این مشکل نیازمند طرح دعوا به طرفیت شهرداری است. در رهن بودن سند ملک نیز از دیگر موانع انتقال سند مالکیت است که باید طی دعوای لازمه حل شود.

 

جهت مشاوره حقوقی در واتس اپ می توانید با شماره صابر عرب وکیل پایه یک دادگستری تماس بگیرید.

شماره وکیل  09125370071

 

مراحل الزام به تنظیم سند رسمی کدام مواردند؟

1_ اخذ گواهی عدم حضور فروشنده در دفتر اسناد رسمی

2_ ارسال اظهارنامه به مالک جهت حضور در دفترخانه

3_ تهیه و تنظیم دادخواست حقوقی به طرفیت اشخاص دخیل در پرونده

4_ ارجاع پرونده به یکی از شعب حقوقی و تعیین وقت

5_ استعلام شعبه دادگاه از اداره ثبت منطقه جهت استخراج اسامی مالکین ملک

6_ تهیه لایحه دفاعیه، حضور و دفاع در جلسه رسیدگی و صدور رای

 

مدارک لازم برای دعوای الزام به تنظیم سند رسمی کدام موارد هستند؟

1_ مبایعه نامه معتبر

2_ اسناد واریز و پرداخت ثمن معامله

3_ گواهی عدم حضور فروشنده در دفترخانه

4_ اظهارنامه ارسالی به فروشنده

5_ مدرک وکالت یا نمایندگی

دادگاه صالح جهت انتقال سند ملکی کجاست؟

دادگاه صالح به انتقال سند اموال غیر منقول مانند خانه، آپارتمان و زمین دادگاه محل وقوع مال غیر منقول است. البته در بسیاری موارد می بایست علیه اشخاص حقیقی و حقوقی متعددی طرح دعوا شود که این موضوع بسیار چالش بر انگیز است و ممکن است حتی بین محاکم در صلاحیت اختلاف حاصل شود. اما به صورت معمول دادگاهی که مال غیر منقول در حوزه آن واقع باشد صالح به رسیدگی می باشد.

best lawyer
best lawyer

جهت مشاوره حقوقی در واتس اپ می توانید با شماره صابر عرب وکیل پایه یک دادگستری تماس بگیرید.

شماره وکیل  09125370071

 

نتیجه گیری:

دعوای الزام به تنظیم سند رسمی مالکیت دعوایی بسیار تخصصی است که دارای ریزه کاری های بسیار زیادی است. به جرات می توان گفت این دعوا، جزء دشوار ترین دعاوی ملکی محسوب می شود. در عمل حتی بسیاری از وکلا نیز در طرح اصولی و قانونی این دعوا مرتکب اشتباه می شوند. لذا توصیه می شود در انتخاب وکیل خود دقت فراوانی داشته باشید تا بتوانید موفق به اخذ سند ملک خود شوید. توصیه می شود قبل از هر چیز با بهترین وکیل در ایران در حوزه امور ملکی مشاوره حقوقی آنلاین و یا تلفنی انجام دهید.

سایت وکیل معروف مرجع معرفی بهترین وکیل تهران
سایت وکیل معروف مرجع معرفی بهترین وکیل تهران

امتیاز کاربران: 5 ( 2 رای)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا