بهترین وکیلدعاوی ملکی
موضوعات داغ

بهترین وکیل مشارکت در ساخت تهران

بهترین وکیل دعاوی مشارکت در ساخت آپارتمان، وکیل مالکین زمین و سازنده

بهترین وکیل مشارکت در ساخت، چگونه قرارداد مشارکت شما را تنظیم می کند!

بهترین وکیل مشارکت در ساخت تهران می تواند قرارداد ساخت و ساز شما را به صورت حقوقی و فنی تهیه و تنظیم نماید. تهیه و تحریر قرارداد مشارکت در ساخت توسط بهترین وکیل ملکی در تهران مزایای گوناگونی دارد دارد. از جمله این که وکیل متخصص ملکی با آشنایی از موارد اختلاف و دعاوی رایج در خصوص قرارداد های مشارکت در ساخت، الزامات و ضمانت اجراهای قوی برای طرفین پیش بینی می نماید. این ضمانت اجراها معمولا به قدری قوی هستند که طرفین را به اجرای کامل قرارداد سوق می دهند.

 امروزه با افزایش دعاوی مشارکت در ساخت در قوه قضاییه و آمار رو به افزایش این دعاوی، اعطای وکالت به وکیل متخصص در قرارداد مشارکت در ساخت می تواند تضمینی جهت احقاق حق شما باشد. در واقع قرارداد مشارکت در ساخت برای طرفین، مانند نقشه ای روشن است که مبدا و مقصد و مسیر ساخت بنا یا آپارتمان و تعهدات هر یک از طرفین را نشان می دهد. باید بدانید که دعاوی مشارکت در ساخت به دلیل تخصصی بودن و پیش بینی موارد متعدد در ساخت بنا از پیچیده ترین و سختت ترین دعاوی ملکی ایران محسوب می شوند. لذا اعطای وکالت به وکیل متخصص  و آشنا به این دسته از دعاوی، گام نخست در پیروزی شما است. در ادامه می توانید با بهترین وکیل تهران مشاوره حقوقی تلفنی انجام دهید.

سایت وکیل معروف
سایت وکیل معروف

جهت مشاوره حقوقی در واتس اپ می توانید با شماره صابر عرب وکیل پایه یک دادگستری تماس بگیرید.

شماره وکیل  09125370071

 

جدول معیار انتخاب بهترین وکیل قرارداد مشاکت در ساخت در تهران:

 

نام وکیل: وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، بهترین وکیل در ایران، بهترین وکیل ملکی در تهران، وکیل قراداد مشارکت در ساخت، وکیل ساخت و ساز.
دسته حقوقی: دعاوی حقوقی، دعاوی ملکی.
خدمات ویژه: تنظیم حرفه ای قرارداد مشارکت در ساخت، تنظیم متمم قراداد مشارکت در ساخت، مشاوره حقوقی اینترنتی، تنظیم دادخواست در محاکم حقوقی، تحریر لایحه دفاعیه در محاکم حقوقی.
تخصص وکیل: فن بیان قوی، استدلال و استنتاج مواد قانونی، تبحر در لایحه نویسی، تجربه و سابقه، وکیل معروف.
درصد موفقیت: با وجود اسناد و دلایل کافی، 90 درصد با پیروزی همراه خواهد بود.
حق الوکاله وکیل به صورت توافقی تعیین می شود.

 

جهت مشاوره حقوقی در واتس اپ می توانید با شماره صابر عرب وکیل پایه یک دادگستری تماس بگیرید.

شماره وکیل  09125370071

 

صابر عرب

1_ صابر عرب وکیل متخصص ملکی در تهران:

صابر عرب وکیل پایه یک دادگستری، عضو کانون وکلای مرکز و از مشهورترین وکلای تهران میباشد. عرب فارق التحصیل ارشد دانشکده علوم قضایی و خدمات اداری قوه قضاییه و از رتبه های برتر آزمون وکالت و آزمون استخدامی قضات میباشد. وی با داشتن سیزده سال سابقه وکالت، وکیل شرکت های معروف ساختمانی بوده و وکالت سازنده های معروف و به نام برج های تهران در مناطق مختلف تهران به خصوص منطقه یک شهرداری تهران را بر عهده داشت است. عرب توانسته است در پرونده های متعدد اختلافات مشارکت در ساختمان آپارتمان در محاکم دادگستری پیروز شود و وکیل معروف در حوزه املاک به شمار می رود.

از نمونه پرونده های ملکی دیگر عرب که در آن ها تخصص دارد میتوان به موضوعاتی همچون دعوای الزام به تنظیم سند رسمی آپارتمان، دعوای سرقفلی ملک تجاری، دعاوی تخلیه اماکن مسکونی، تخلیه اماکن تجاری، پرونده تصرف عدوانی و خلع ید، پرونده کمیسیون ماده 100 شهرداری ها نام برد.

شماره تماس صابر عرب: 09125370071

آدرس دفترشماره 1: میرداماد، روبروی ازمایشگاه مسعود، پلاک 349

آدرس دفتر شماره 2: بلوار مرزداران، خیابان نسیبه، نبش گلستان ششم.پلاک 2

حضور در دفتر فقط با هماهنگی و تعیین وقت قبلی میسر است.

 

best lawyer in tehran

قرارداد مشارکت در ساخت چیست و چگونه تنظیم می شود؟

عقد قرارداد مشارکت در ساخت معمولا فی مابین مالکین زمین و سازنده در خصوص نحوه وچگونگی ساخت توسط سازنده و همچنین آورده  هر کدام از طرفین منعقد می شود. قراردادی که توسط وکیل متخصص در این امر تنظیم شود به علت وجود ضمانت های مندرج در قرارداد، در صورت بروز اختلاف در آتی بسیار راه گشا می باشد. قرارداد مشارکت در ساخت از آن جا که تعهدات و الزامات هرکدام از طرفین از ابتدای ساخت تا انتها را مشخص می نماید جز قرارداد های سخت و تخصصی است. توصیه می شود تهیه و تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت را صرفا به وکیل متخصص در این امر بسپارید.

 

best lawyer

جهت مشاوره حقوقی در واتس اپ می توانید با شماره صابر عرب وکیل پایه یک دادگستری تماس بگیرید.

شماره وکیل  09125370071

 

در قرارداد مشارکت در ساخت آپارتمان تعهدات مالکین زمین و سازنده کدام ها هستند؟

1_ تعهدات مالکین زمین شامل آورده مالکین، قید مساحت دقیق زمین، پرداخت عوارض معوقه دارایی، حل مشکلات ثبتی زمین، اعطای وکالت کاری به سازنده در زمان مشخص جهت اخذ پروانه ساخت، انتقال درصدی از شش دانگ زمین به سازنده در برهه های مختلف، سهم مالکین از مجموع بنای احداثی و موارد مختلف دیگر.

2_ تعهد سازنده شامل پرداخت هزینه های ساخت، اخذ نقشه ومجوز ساختمانی از شهرداری، اخذ مجوز تخریب و نوسازی از شهرداری مربوطه، تخریب آپارتمان های قدیمی، پرداخت هزینه های ساخت، خرید تراکم، پرداخت هزینه های دولتی، اجرای عملیات ساختمانی و موارد دیگر.

در قرارداد مشارکت در ساخت آپارتمان چه مواردی باید از سوی طرفین قید گردد؟

1_ مشخصات کامل طرفین (سازنده و مالکین)

2_موضوع مشارکت مبنی براحداث چند طبقه ساختمان یا مجتمع مسکونی یا ویلایی

3_ تعیین نوع سازه ساختمانی شامل اسکلت فلزی و یا بتونی و غیره و نمای ساختمان

4_ مشخص نمودن تعداد واحدهای تجاری و یا مسکونی و سهم هر یک از طرفین در آن

5_ تعداد پارکینگ ها و انباری ها و جا نمایی هرکدام از آن ها

6_ تعداد آسانسور، اتاق آسانسور، لابی، اتاق نگهبانی ( سرایداری) کولر ها و سیستم اطفا حریقو بالکن ها و منبع ذخیره آب و یا تراس

7_شروط ضمن عقد طبق توافقی طرفین و تعیین ناظر بر ساخت

8_مهلت های اجرای قرارداد

9_ فورس ماژور

10_ مرجع حل اختلاف و یا داوری

11_ نسخ قرارداد و اعتبار هرکدام

12_ ضمانت اجرای تعهد از سوی سازنده و مالکین

 

MELKI

 جهت مشاوره حقوقی در واتس اپ می توانید با شماره صابر عرب وکیل پایه یک دادگستری تماس بگیرید.

شماره وکیل  09125370071

 

متمم قرارداد مشارکت در ساخت چه مواردی را شامل می شود؟

متمم قرارداد مشارکت در ساخت معمولا شامل جزئیات و مشخصات وسایل و ابزارهای ساختمانی داخل ساختمان و واحد ها می باشند. به عنوان مثال برند شیرآلات، مارک سنگ یا سرامیک، برند درب های ورودی، تاسیسات حرارتی، تاسیساتی برودتی، پنجره ها، چهارچوب درها، انشعبات برق، سیم کشی ساختمان، پریزهای برق، لوله های فاضلاب، نوع سرویس بهداشتی، کابینت ها، نوع گچ بری و شیشه ها همگی در متمم قرارداد مشارکت در ساخت توافق می شوند.

 

جهت حل اختلاف در قراردادهای مشارکت در ساخت شرط داوری قرار دهید.

معمولا در تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت طرفین شرط داوری درج می نمایند. در صورت بروز اختلاف در مواد قرارداد و یا تفسیر مواد هر کدام از طرفین می تواند به داور مرضی الطرفین مراجعه و تقاضای حل اختلاف نماید. با این روش دیگر نیازی به مراجعه به محاکم دادگستری نمی باشد و رای داور که مطابق با قوانین و تشریفات داوری صادر گردد، در این خصوص لازم الاتباع است. همچنین طرفین می توانند هیات 3 نفره ای را به عنوان داور جهت حل اختلاف مشخص نمایید. به این نحو که یک داور از سوی مالکین و یک داور از سوی سازندگان جهت داوری مشخص می شوند و داور سوم ( سر داور) توسط این دو داور تعیین می گردد. در صورت عدم تراضی هر دو داور در انتخاب سر داور، دادگاه صالحه سر داور را طبق قرعه انتخاب می نماید و نظر اکثریت داور ها ملاک رای خواهد بود.

best lawyer

جهت مشاوره حقوقی در واتس اپ می توانید با شماره صابر عرب وکیل پایه یک دادگستری تماس بگیرید.

شماره وکیل  09125370071

 

فسخ قرارداد مشارکت در ساخت چگونه امکان پذیر است؟

قرارداد مشارکت در ساخت به هیچ عنوان قابل فسخ از سوی هیچکدام از طرفین نمی باشد. چرا که قرارداد ساخت بنا، قراردادی لازم است و قابل فسخ و یا ابطال نیست مگر اینکه شرط فسخ برای یکی از طرفین در قرارداد درج شده باشد. لذا صرفا طرفی می تواند قرارداد را فسخ نماید که اولا در قرارداد شرط فسخ داشته باشد و یا یکی از موارد فسخ مندرج در قانون مدنی محقق شود ثانیا فسخ را در مهلت قانونی به اطلاع طرف مقابل برساند و ثالثا تایید فسخ را دادگاه صالحه تایید نماید. در غیر این موارد هیچ کدام از طرفین نمی تواند به بهانه تخلف طرف مقابل و یا موارد دیگر از اجرای تعهدات قراردادی خود استنکاف نماید.

 

بهترین وکیل مشارکت در ساخت چه دعاوی ملکی علیه سازنده و یا مالکین زمین مطرح می نماید؟

وکیل متخصص املاک و مستغلات می تواند حسب مفاد قرارداد ساخت بنا فی مابین مالکین زمین و سازنده دعاوی زیر را مطرح نماید:

1_ دعوای الزام به اعطای وکالت کاری به سازنده از سوی مالکین زمین

2_ طرح دعوای الزام به اخذ پروانه ساختمانی و تخریب ملک قدیمی

3_ الزام مالکین زمین به پرداخت بدهی های معوقه ملک

4_ تخلیه مالکین و تحویل ملک به سازنده جهت ساخت

5_ دعوای مطالبه سهم مالکین از تخلفات ساختمانی ( کمیسیون ماده 100 ) شهرداری

6_ فسخ قرارداد مشارکت در ساخت

7_ دعوا تعدیل قرارداد مشارکت در ساخت بنا

 

best lawyer
best lawyer

جهت مشاوره حقوقی در واتس اپ می توانید با شماره صابر عرب وکیل پایه یک دادگستری تماس بگیرید.

شماره وکیل  09125370071

 

نتیجه گیری:

امروزه با نوسازی هر چه بیشتر ساختمان ها در شهرهای مختلف ایران به خصوص کلان شهر تهران و نیاز روزافزون جامعه به ساخت مسکن انعقاد قرارداد مشارکت در ساخت روند بسیار روبه رشدی داشته است. طبق آمار رسمی قوه قصاییه، دعاوی مشارکت در ساخت تقریبا نیمی از دعاوی ملکی محاکم حقوقی را شامل می شود. لذا توصیه می شود جهت تنظیم و انتعقاد این نوع از قراردادها حتما با وکیل متخصص ملکی مشاوره حقوقی انجام دهید. و حتی الامکان تهیه و تنظیم این نوع قرارداد را به وکیل خوب ملکی محول نمایید.

سایت وکیل معروف مرجع معرفی بهترین وکیل تهران
سایت وکیل معروف مرجع معرفی بهترین وکیل تهران

جهت مشاوره حقوقی در واتس اپ می توانید با شماره صابر عرب وکیل پایه یک دادگستری تماس بگیرید.

شماره وکیل  09125370071

 

امتیاز کاربران: 5 ( 2 رای)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا