بهترین وکیلدعاوی ملکی
موضوعات داغ

بهترین وکیل سرقفلی در تهران

وکیل متخصص حق سرقفلی و حق کسب و پیشه و تجارت

بهترین وکیل سرقفلی تهران چه  خدمات حقوقی به موکلین ارائه می کند؟!

بهترین وکیل سرقفلی در تهران میتواند در پیشبرد پرونده ملکی شما نقش بسزایی ایفا نماید. به علت گران شدن مغازه و املاک تجاری در کلان شهرها به خصوص شهر تهران. امروزه با افزایش دعاوی مطالبه سرقفلی مغازه در محاکم دادگستری روبرو هستیم. دعاوی سرقفلی به دلیل تخصصی بودن و همچنین گستردگی قوانین و آرای وحدت رویه قضایی از پیچیده ترین و سختت ترین دعاوی ملکی در محاکم حقوقی ایران محسوب می شوند. از این روی طرح دعوی مطالبه حق سرقفلی و دفاع از دعاوی آن، نیازمند تجربه و اشراف کامل به قوانین موجر و مستاجر سال 1356 و آرای وحدت رویه قضایی می باشد. لذا تفویض وکالت به بهترین وکیل در تهران در پیروزی پرونده شما از واجبات می باشد. در ادامه شماره وکیل متخصص سرقفلی در تهران به همراه آدرس دفتر وکیل جهت مشاوره حقوقی قرار داده شده است.

سایت وکیل معروف
سایت وکیل معروف

جهت مشاوره حقوقی در واتس اپ می توانید با شماره صابر عرب وکیل پایه یک دادگستری در دبی تماس بگیرید.

شماره وکیل  09125370071

جدول معیارهای انتخاب وکیل متخصص سرقفلی:

 

نام وکیل وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در تهران ، بهترین وکیل در ایران، بهترین وکیل ملکی تهران، بهترین وکیل سرقفلی در تهران، وکیل حق کسب و پیشه در تهران، وکیل مطالبه حق سرقفلی مغازه
دسته حقوقی دعاوی حقوقی، دعاوی ملکی
خدمات ویژه حقوقی   تنظیم دادخواست مطالبه سرقفلی، دفاع از دعوای سرقفلی، مشاوره حقوقی اینترنتی، تنظیم لایحه دفاعیه در خصوص حق سرقفلی و حق کسب و پیشه، اعلام وکالت در پرونده مطالبه حق سرقفلی مغازه و املاک تجاری، مشاوره حقوقی تخصصی
تخصص های وکیل فن بیان قوی، استدلال و استنتاج مواد قانونی قانون موجر و مستاجر سال 1356 و قانون موجر و مستاجر سال 76، تبحر در لایحه نویسی، تجربه و سابقه در دعاوی مطالبه حق سرقفلی، وکیل معروف
درصد پیروزی در پرونده با وجود اسناد و دلایل کافی، 90 درصد با برد همراه بوده است.
حق الوکاله دریافتی وکیل  به صورت توافقی تعیین محاسبه می شود.

 

جهت مشاوره حقوقی در واتس اپ می توانید با شماره صابر عرب وکیل پایه یک دادگستری در دبی تماس بگیرید.

شماره وکیل  09125370071

 

1_ صابر عرب وکیل متخصص مطالبه سرقفلی مغازه و املاک تجاری

صابر عرب وکیل پای یک دادگستری، عضو کانون وکلای مرکز و از مشهورترین وکلای تهران میباشد. عرب فارق التحصیل ارشد دانشکده علوم قضایی و از رتبه های برتر آزمون وکالت و آزمون استخدامی قضات میباشد. وی با داشتن پانزده سال سابقه وکالت حرفه ای در زمینه های مختلف از جمله دعاوی متعدد سرقفلی در کارنامه خود، یکی از بهترین وکیل ملکی در تهران به حساب می آید. ایشان وکیل شرکت های معروف ساختمانی بوده و وکالت سازنده های معروف و به نام برج های تهران در مناطق مختلف تهران به خصوص منطقه یک شهرداری تهران را بر عهده داشت است. عرب توانسته است در پرونده های متعدد اختلافات مشارکت در ساختمان آپارتمان در محاکم دادگستری پیروز شود.

از نمونه پرونده های ملکی عرب میتوان به موضوعاتی مانند دعوای الزام به تنظیم سند رسمی آپارتمان، دعوای سرقفلی ملک تجاری، دعاوی تخلیه اماکن مسکونی، تخلیه اماکن تجاری، پرونده تصرف عدوانی و خلع ید، پرونده کمیسیون ماده 100 شهرداری ها، دعاوی سرقفلی مشارکت در ساخت و تنظیم انواع قراردادهای املاک و زمین نام برد. عرب در سال های اخیر  بیشتر پرونده ایرانیان خارج از کشور را پذیرفته است و از این روی یکی از بهترین وکیل بین المللی در تهران به شمار می رود.

شماره تماس صابر عرب: 09125370071

آدرس دفترشماره 1: میرداماد، روبروی ازمایشگاه مسعود، پلاک 349

آدرس دفتر شماره 2: بلوار مرزداران، خیابان نسیبه، خیابان گلستان، نبش گلستان ششم.پلاک 2

توجه داشته باشید حضور در دفتر فقط با هماهنگی و تعیین وقت قبلی میسر است.

 

best lawyer in tehran

 

حق سرقفلی چیست و مشمول کدام قانون می شود؟

سرقفلی مبلغی است که مالک ملک تجاری و مغازه، از مستاجر دریافت می نماید تا ملک تجاری خود را به ازای دریافت اجاره بهای ماهیانه در اختیار مستاجر قرار بدهد. حق سرقفلی املاک تجاری مشمول قانون موجر و مستاجر مصوب 02.05.1356 و بخشی مشمول قانون موجر و مستاجر مصوب 1376 میباشد. در واقع تا سال 1376 هر قرارداد اجاره ای در خصوص املاک تجاری منعقد شده است مشمول قانون موجر و مستاجر مصوب سال 1356 می باشد. اما بعد از سال 1376 کلیه قرارداد های املاک تجاری مشمول قانون موجر و مستاجر سال 1376 است.

تفاوت های حق کسب و پیشه و تجارت با سرقفلی در چه مواردی است؟

می توان گفت حق کسب و پیشه و تجارت در واقع همان حق سرقفلی است با این تفاوت که قبل از سال 1376 حق کسب و پیشه به مرور زمان به ملک و مستاجر تعلق می گرفت اما حق سرقفلی با پرداخت مبلغی به موجر ایجاد می شد. از سال 1376 به بعد نیز حق کسب و پیشه و تجارت به ملک تجاری تعلق نمیگیرد اما اخذ سرقفلی جایز است. در واقع حق کسب و پیشه حقی است که مستاجر متصرف در اجاره کردن محل کسب خود، بر دیگران مقدم می شود. به عبارت ساده و عامیانه آن را حق آب و گل قلمداد می کنند و میزان آن توسط کارشناس خبره محاسبه و تعیین می شود.

MELKI

جهت مشاوره حقوقی در واتس اپ می توانید با شماره صابر عرب وکیل پایه یک دادگستری در دبی تماس بگیرید.

شماره وکیل  09125370071

 

وکیل ملکی در چه مواردی میتواند فسخ اجاره یا تخلیه مغازه را از دادگاه مطالبه نماید؟

 طبق ماده 14 قانون موجر و مستاجر مصوب سال 1356 موجر در موارد زیر می تواند تخلیه ملک تجاری را از دادگاه صالحه درخواست کند.

1_ در مواردی که مستاجر بدون داشتن مجوز انتقال به غیر، عین مستاجره را کلا و یا جزئا به ثالث منتقل نماید و یا عملا از طریق  وکالت و یا نمایندگی به غیر واگذار کند.

2_ زمانی که مباشرت مستاجر در استفاده از محل تجاری در اجاره نامه شرط باشد. و مستاجر بدون مجوز مورد اجاره را در اختیار شخص ثالثی غیر از اشخاص تحت کفالت خود قرار داده باشد.

3_ چنانچه در اجاره نامه حق فسخ اجاره در صورت انتقال قطعی، برای موجر شرط شود. مشروط به این امر که خریدار ملک، بخواهد شخصا یا آن را برای استفاده اولاد یا پدر یا همسر خود تخصیص دهد.

4_ اگر محل مورد اجاره در معرض خرابی باشد و قابل تعمیر نباشد.

5_ در صورتی که مالک خود نیاز به ملک تجاری خود داشته باشد.

6_ مستاجر، ملک را بر خلاف شغل مندرج در اجاره نامه  استفاده نماید.

آیا تغییر شغل توسط مستاجر در ملک تجاری از علل تخلیه ملک به حساب می آید یا خیر؟

بهتر است بدانید که قانون گذار مابین تغییر شغل مشابه و تغییر شغل غیر مشابه تفاوت قائل شده است. چنانچه شغل جدید با شغلی که در اجاره نامه قید شده است مشابه باشد از علل تخلیه ملک از سوی موجر محسوب نمی شود. اما اگر با شغل مندرج در اجاره نامه متفاوت باشد از علل تخلیه به شمار می رود. به صورت خلاصه موارد زیر علاوه بر موراد فوق الذکر از علل تخلیه ملک تجاری به حساب می آید.

1_ هنگامی که محل تجاری برای شغل معینی اجاره گردد و مستاجر بدون رضایت موجر، شغل خود را تغییر دهد. مگر این که شغل جدید مشابه شغل سابق باشد.

2_ چنانچه مستاجر در مورد اجاره تعدی و یا تفریط نماید. منظور کوتاهی و اهمال در نگهداری ملک و یا انجام عملی در ملک است که موجب آسیب به ملک شود.

3_ در صورتی که مستاجر در مهلت مقرر از اجاره بها یا اجرت المثل خودداری نماید. متعاقبا ظرف 10 روز از ابلاغ اخطار دفترخانه تنطیم کننده اجاره یا اظهارنامه، قسط یا اقساط معوقه را پرداخت نکند.

شما می توانید همچنین جهت تخلیه ملک مسکونی و تجاری خود به بهترین وکیل تخلیه ملک در تهران وکالت اعطا نمایید.

best lawyer
best lawyer

جهت مشاوره حقوقی در واتس اپ می توانید با شماره صابر عرب وکیل پایه یک دادگستری در دبی تماس بگیرید.

شماره وکیل  09125370071

 

بهترین وکیل سرقفلی مغازه در تهران در چه مواردی می تواند ملک تجاری دارای سرقفلی را تخلیه نماید؟

طبق ماده 15 قانون روابط موجر و مستاجر مصوب سال 1356، پس از انقضا مدت اجاره درخواست تخلیه محل تجاری از دادگاه جایز می باشد:

1_ تخلیه به علت احداث ساختمان جدید مشروط بر این که گواهی پروانه ساخت یا گواهی شهرداری مربوطه به دادگاه ارائه گردد. در عوض شهرداری ها مکلف هستند در صورت مراجعه مالک، پروانه ساختمانی یا گواهی مورد نیاز را صادر و به مالک تحویل دهند.

2_ در صورت احتیاج موجر به محل کسب و پیشه و تجارت صدور حکم تخلیه مستاجر از سوی دادگاه جایز است.

3_ در مواقعی که محل کسب و پیشه و تجارت، مناسب برای سکنی هم باشد و مالک برای سکونت خود یا اولاد یا پدر و مادر و یا همسر خود می تواند درخواست تخلیه نماید.

در کلیه موارد فوق، دادگاه ضمن صدور حکم تخلیه به پرداخت حق کسب و پیشه و تجارت نیز حکم خواهد داد.

چنانچه شریک دارید و به دنبال تخلیه و پلمپ ملک تجاری هستید توصیه می شود از خدمات بهترین وکیل خلع ید در تهران بهره ببرید.

best lawyer

جهت مشاوره حقوقی در واتس اپ می توانید با شماره صابر عرب وکیل پایه یک دادگستری در دبی تماس بگیرید.

شماره وکیل  09125370071

 

جمع بندی:

امروزه به دلیل افزایش سر سام آور املاک تجاری و مغازه، دعوای مطالبه حق سرقفلی از سوی مالکین افزایش چشم گیری داشته است. دعاوی ملکی به خصوص دعوای مطالبه حق سرقفلی و حق کسب و پیشه و تجارت جزء دعاوی تخصصی در محاکم ایران می باشند. پیروزی در این دعاوی نیازمند اشراف کامل به قوانین ملکی به خصوص قانون موجر و مستاجر سال 1356 و قوانین حقوق مدنی است. بهتر است بدانید عملا بدون اعطای وکالت به وکیل متخصص سرقفلی در تهران شانس چندانی جهت تخلیه ملک و یا اخذ حق سرقفلی نخواهید داشت. توصیه می شود قبل از هر اقدامی با بهترین وکیل در ایران مشاوره حقوقی ملکی انجام نمایید.

سایت وکیل معروف مرجع معرفی بهترین وکیل تهران
سایت وکیل معروف مرجع معرفی بهترین وکیل تهران

 

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا